2017 Fiat 124 Spider Hakkında Hersey!


Bir dönem Türkiye'sinin efsane modellerinden biri olan Fiat 124, Markanın Mazda ile yaptığı işbirlikçi çalışma sonucunda yeniden üretime geçti ve yollarda yerini almaya başladı. Fiat 124 yeniden hayat bulduğunda tek kapı ve üstü açılabilecek özellikteki 124 sdider olarak günümüzde tekrar her kesim tarafından bilinecek gibi duruyor.

spider fiyatı, özellikleri yorum


Eskiler bilirler ilk olarak 50 yıl önce üretimi gerçekleştirilen bir otomobil olan fiat 124'ün yeni modeli geçtiğimiz yıl Los Angeles Otomobil Fuarında ilgilileriyle buluştu ve hem görünüş hem içerik hem de performans olarak gün yüzüne çıktı. 124'ün yeni modeli hem yenilikçi teknoloji ile oldukça geliştirilmiş hem de tasarım olarak eskinin izlerini üzerinde taşımaya devam ediyor görünüyor.

Fiat'ın geleneklerine uygun olarak yeniden tasarlanan insanların hem gözüne hem de ruhuna hitap eden 124 Spider motor performası konusunda teknolojik altyapısnı yine ilk üreticisi olan Fiat'tan almış ama temel tasarımı yapılırken Mazda markasının MX modeli baz alınmış. Ancak şu kadarını söyleyebiliriz ki murat 124 ün o masum yüzü biraz hırçınlaşmış ve sert bir görünüm kazanmış.

Fiat 124 Spider ilk başta 1.4 litre 140 HP benzinli ve 240 nm tork motor ve 6 ileri vites özellikleri ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'daki bazı ülkelerde kullanıcıları ile buluşmuştu. Şimdi ise özellikle Türk kullanıcı ve meraklıları tarafından farklı motor ve yakıt çeşitleri ile yeni özellikleri beklenmekte.

Fiat Spider'in sahip olduğu özelliklere biraz yakından bakalım:

Ses Sistemi: Araç içinde bulunan Bose Ses Sistemi toplam dokuz hoparlöre sahip. Bunlardan dördü koltuk başlarında yer alıyor. Sistem her türlü şart altında en yüksek ses kalitesini garanti ediyor.

Arayüz: 7 inçlik oldukça kullanışlı, dokunmatik olarak kullanılan arayüzde 3D navigasyon, DAB radyo, Wifi ve bluetooth bağlantısı, USB portu ve AUX girişi  bulunmakta.

Aydınlatma: AFLS  yani sürüşe duyarlı ön far sistemi ile virajlarda dönüş yönü aydınlatılabiliyor. Bunun yanında far silecekler, yağmur ve gece sensörü ile full led özellikli farlar her türlü durumda aracın kontrolünü ve görüş kalitesini yükseltiyor.


fiat 124 spider renkleri:
1. Tutku kırmızısı
2. Kutup Beyazı
3. Meteor Gri
4. Aliminyum Gri
5. Titanium Bronz
6. Dinamik Mavi
7. Kristal Beyaz
8. Sonsuz Siyah

Fiat 124 Spider Fiyatı Ne olacak:

Uzmanların görüşleri ve firma yetkililerinden kesin olmayan bilgilere dayanarak yapılan tahminlere göre 2017 Fiat 124 Spider 110.000 120.000 fiyat aralığından Türkiye'de satışa sunulacaktır.

Piyasaya çıktıktan sonra kullanıcı yorumlarından oluşan başka bir paylaşımda spider 124'ün yeni bir değerlendirmesinde görüşmek üzere. Umarım başarılı bir model olarak yollarımızda yerini alan bir otomobil olacaktır.

Yorum Gönderme

Site İstatistikleri