Bir Aracın Kime Ait Olduğunu Öğrenmek Mümkün Mü?

Trafikte birbirinden çok farklı sebeplerle karşılaştığımız araçların kime ait olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir şey var ki bu bilgiler kişiye özel nitelikteki bilgilerdir. Bu yüzden bir aracın sahibini öğrenmeniz sahibi istemedikçe mümkün değildir.

Özel bilgilerinin yanında araç sahibinin adresi, kimlik bilgilerinin tamamı ve iletişim bilgileri de gizli tutulmaktadır. Araca bakarak ulaşabileceğimiz tek bilgi plakadan kaza geçmişini belirli bir ücret karşılığında sorgulamaktır. Bir de plaka no ile ceza sorgulama yapabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerin bazı istisnaları vardır. Ancak bu istisnalar da ancak hukuki yollarla gerçekleşebilir.Bunlardan bir tanesi şudur: aracın sizinle veya aracınızla bir kazaya karışmış olmasıdır ki eğer araç çarpıp kaçmışsa gerekli yerlere şikayet edip hukuki yollara başvurunca araç sahibinin bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Bilgilerin gizli tutulması herkesin lehinedir. Zira sizin aracınızı her görenin de sizin kimlik bilgilerinize ulaşmasını istemezsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Yorum Gönderme

Site İstatistikleri