Yeni Megane GT Line

Geçtiğimiz aylarda satışa sunulmaya başlayan ve 52.000 TL den başlayan fiyatlarla müşterileri ile buluşmaya başlayan YENİ MEGANE nın bazı özelliklerine yakından bakalım.

Megane gt line daha piyasaya çıkmadan çevreci bir otomobil olarak tanıtılan araç oldukça düşük CO2 salınımı ve tasarruf değerlerindeki cezbedici oranlarla dikkat çekiyor. Hem dizel hem de benzinli seçeneklerini bir arada bulunduran otomobil CVT, EDC ve düz vites seçenekleri ile de çok geniş bir kesime hitap eden başka özellikleri olarak öne çıkıyor. Yeni Megane 2014 şekil olarak da Hatchback & Sport Tourer modelleri ile ülke pazarında ilerleyen yıllarda yerini sağlama alacağa benziyor.
Dış tasarımda yepyeni bir kimlikle ortaya çıkan araç oldukça dinamik bir görünüme sahip ve aynı zamanda kişilik sahibi bir duruşu var. Son yıllarda kullanılan belirgin logo bu araçta da hissedilir derecede güçlü bir yapıyı sembolize ediyor. Bunun yanında far tasarımın benzersizliği ve sunduğu görsellik araca estetik bir hava da katıyır.

Megane GT line dış hatları ve bütünlüğü ayrıca değerlendirmek gerekir. Çünkü dışarıdan görülen en anlamlı yapıyı oluşturuyor. Özel tasarım GT Line ön ızgarası, 17 inç Dark Metal Alüminyum alaşımlı jantları, kapı kolları ve yan aynaları ile Yeni Mégane GT Line hem kendini aşıyor hem de rakiplerini kıskandıracak özellikler çıkarıyor.

Hep dış tasarımda durduk ancak her şey bununla bitmiyor. Bu sayılan özellikler içerideki tasarım ve ayrıca konfor ve güvenlik özellikleri ile birebir kalitede yakınlık gösteriyor.

GT Line
Güvenlik özelliklerine kısaca değinecek olursa:
-Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)
-Acil Fren Destek Sistemi (AFU),
-Sürücü ve yolcu ön yan ve perde hava yastıkları,
-Yokuşta Kalkış Destek Sistemi,
-Elektronik Denge Programı (ESC)
-Elektronik Patinaj Önleme Sistemi (ASR),

Bu otomobilde bulacağınız standart olarak sunulan güvenlik olarak sunuluyor.

Konfor özellikleri ise:
Direksiyondan kumandalı Radyo CD MP3 çalar müzik sistemi,
Bluetooth bağlantısı
Elektronik klima,
Refakatçi aydınlatma (Follow-me home),
Elektrikli katlanan ısıtmalı dış dikiz aynaları,
Eller serbest Renault Card sistemi,
Elektrikli park freni,
Otomatik yanan farlar,
Rağmur sensörü,
Tek dokunuşla açılan sıkışma önleyicili elektrikli ön ve arka camlar,

Araçta bulunan teknolojik ağırlıklı konfor sistemleri olarak göze çarpıyor.

Yeni Megane farklı beğenileri ve ihtiyaçları olan müşteriler için tamamlayıcı bir ürün yelpazesi de sunuyor. Yeni Megane HB’de Joy, Touch ve GT Line olarak 3 farklı versiyon bulunurken, Megane Sport Tourer Touch ve GT Line versiyonları ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

 Motor Seçeneklerine de bakalım:

Yeni Megan GT Line oldukça tutumlu ama aynı zamanda yüksek bir hareket yeteneği olan, oldukça aktif motorlara sahip. Bir çok seçenek ile Yeni Megane GT Line motor ailesi otomobil kullanmanın keyfini yaşamak için tasarlanmış.

Yeni Megane GT Line Otomotik Vites

Markanın sahip olduğu otomatik vites kutusu konforunu manuel vites kutusunun çevikliği ve tasarrufu ile birleştiren 6 ileri otomatik EDC (Efficient Dual Clutch) vites kutus Yeni Megane’da da bulunmakta. Çift kavramalı bir vites kutusu olan EDC, aynı anda güç, performans ve yakıt tüketim kontrolünü bir arada barındırıyor. 1.5 dCi 110bg motor seçeneği ile birlikte sunulan EDC vites kutusu, aktif ve tepkisel bir hızlanma oluştururken, tüketimin niceliği ve CO2 salımı değerlerinde de rakipleri arasında yükseliyor. Yeni Megane 1.5 dCi 110 bg EDC motor, karma parkurda 4.2 litre / 100km yakıtım tüketimi ve 110g CO2/km salım değeri bulunmakta.

Yakıt tüketimi olarak yapılan testlerde 100 km de 4 litre yakıt tükettiği görülmüştür. Bu açıdan Yeni Megane GT Line yakıt tüketiminde de oldukça tasarruflu diyebiliriz.


1 yorum:

çok yararlı bilgi teşekküler..

Reply

Yorum Gönderme

Site İstatistikleri