Audi A6 Güvenlik Ödüü Aldı

Audi A6

National Highway Transport Safety Administration (NHTSA) tarafından gerçekleştirilen ve belirli standart ve ölçülerin olduğu araç değerlendirme etkinliğinde Audi A6 5 yıldız alarak büyük bir başarıya imza attı. Söz konusu çarpışma testi programı US NCAP ta gerçekleştirildi.
Audi A6
Audi A6
         
Test sonucunda alınan bilgilere göre Audi A6,  gerek iç güvenlik korumasında, gerekse aracın takla atması sebebiyle oluşan önden ve yandan çarpışmalarda kendi sınıfının en güvenli modellerinden biri olduğunu ispatladı.
 Audi A6’ya, daha önce 2011 yılında Euro NCAP’te aldığı 5 yıldız sonrasında, ABD’nin ulaşım güvenliği konusundaki yetkili kuruluşu olan US  da pasif çarpışma güvenliği konusunda maksimum not olan 5 yıldız verildi.


2010 yılında gerçekleştirilen güvenlik testinde de, daha doğru ve gerçeğe en yakın sonuçlar elde etmek amacıyla testlerini daha gerçekçi kaza senaryolarıyla ve daha sert şekilde yapılmaya başlaması ile kuruluşun yaptığı testler neticesinde Audi A6, sürücü ve ön yolcu korumasında, ön ve yan darbelerde en yüksek derece olan 5 kazandı. Audi A6, arka koltuklarda oturan yolculara da yan darbelerde yüksek seviye de bir güvenlik sağlayarak bu kategoriden de 5 yıldız almayı başardı.Audi A6, kuruluşun değerlendirme kriterlerinde yer alan güvenlik donanımları haricinde mevcut;
Adaptif Cruise Control (ACC),
Audi Active Lane Assist ve
Audi Side Assist gibi sistemlerle güvenlik konusunda kendini epey geliştirdi.

Yorum Gönderme

Site İstatistikleri