2014 Ford Focus

'014 Ford Modeller hakkında ilk izlenimler

Ford yeni sezonda 2014  Focus S, SE ve Titanyum sedan ve SE ve Titanyum hatchback seçenekleri içeren güncellenmiş bir modeli dizisi sunmaktadır. Ford bu yeni otomobillerde doğrudan enjeksiyonlu, çift bağımsız değişken kam mili zamanlaması (Ti-VCT) ve esnek-yakıt (E85) performansı gibi ek özelliklerin yanında yakıt verimliliği konusunda da kendini aşmış olduğu söyleniyor. Bu özellikleri ile birlikte 2.0L Ti-VCT I-4 motor yeni otomobillerde yerini buldu.
 Yenilenmiş otomatik vites ve  6-ileri otomatik şanzıman ile yakıt verimliliği ve sürüş memnuniyetini artıracaktır.


Avrupa arabalarından esinlenmiş bir özellik olarak da yeni süspansiyon sistemi sayesinde sürücüye konfor ve yola odaklanabilmesi için gerekli ayarlanabilir özellikler eklenmiştir.
Otomobilin motor aksamına bakacak olursak alüminyum motor bloğu ve silindir başları  benzerlerine göre daha hafif olduğu için yakıt verimliliğine yardım etmek için önemli bir yer tutar.   Yine aynı şekilde emisyon değeri açısından bakacak olursak çevreci olduğunu da söyleyebiliriz. En azından gerekli standartları karşılıyor.


2014 ford focusYeni Ford modelleri şimdiden sürücülerine şık bir dış tasarım, heyecan verici bir iç dekorasyon ve eğlenceli ve atletik bir sürüş keyfi sunacağına dair iddialı görünüyor. Örneğin spor kumaş koltuklar, deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu, ve geliştirilmiş arka spoyler bunlardan bazıları gibi görünüyor.  Bu sene de Focus farklı özellikleri ile tüm dünyada takdir toplayacağa benziyor.

Biraz karışık oldu ama daha sonra bilgiler güncellendikçe sayfayı güncelleyeceğim.

İç ve dış dizaynı ile ilgili görüntüler için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.1 yorum:

Türkiye'ye 2.0 hacimlisi gelirm acaba????

Reply

Yorum Gönderme

Site İstatistikleri