Kartondan Araba Yapma - Resimli

Bu yazımızda karton kutudan araba yapımı ile ilgili görsel ve yazı ile bir anlatım gerçekleştireceğiz. Kartondan araba yapımı, resimli anlatım ile çocuklarınızın bile yapabileceği kadar basit ve eğlenceli. Özellikle kartondan araba yapma ödev olarak okullarda çocuklara zaman zaman verilen bir etkinlik olduğu için eğitici niteliğe sahip.

1. Bir kutuyu koli bandı ile güzelce yapıştırın


2. Arabaya güzel bir kapı yapmak için kesici bir alet ile her iki taraftan da yarım daire şeklinde kesin. Sonra üst kısmın üçte ikilik kısmını kesin. Kestiğiniz kısmı ikiye katlayıp bükün ve ortasını kesip şeffaf bir malzemeyle kaplayın.


 
 
3. Böylece arabaya bir ön cam yapmış olduk.4. Köpük tabakları tutkal ile veya dönmesini sağlamak için toplu iğneler aracılığıyla kutuya bitiştirin

5. Kalem kapaklarını (isterseniz düğme kullanabilirsiniz) yapıştırıcı ile kartonun ön kısmına dengeli bir şekilde yapıştırın.6. Kağıttan arabanızı dilediğiniz renklerle ve şekillerle boyayabilirsiniz.

7. Arabanızıniç kısmına içine pamuk doldurulmuş kumaşlardan yapılmış koltuklar ekleyin.


8. Arabanız hazır Güle Güle binin

Gördüğünüz gibi kartondan araba yapılışı oldukça basit ve eğlenceli. İlerleyen paylaşımlarımızda kağıttan araba yapımı, kartondan kamyon, kartondan uçak ve kartondan otobüs yapma ile ilgili çalışmalarımız da olacaktır. Bizi takip etmeye devam edin.

3 yorum

Arabanız Hazır

Reply

Güzel bir çalışma, evde çocuğumuzla yapacağımız güzel bir uğraş.

Reply

Kolay ve basit bir araba yapımı, çocuklar için çok eğlenceli oldu. Teşekkür ederim.

Reply

Yorum Gönderme

Site İstatistikleri